Opublikowano: piątek, 12, październik 2018

Inauguracja roku alademickiego jest w działalności każdego uniwersytetu również uniwersytetu trzeciego wieku, ważnym wydarzeniem. Tradycyjnie nasze inauguracje UTW Barlinek organizujemy w każdy pierwszy piątek października. W tym roku przypadało to 5 października. Przygotowalismy na ten dzień również tradycyjnie kolejne widowisko pt. „Między nami studentami”. Jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że posiadamy grupę artystyczną, która kierowana jest przez fachowych instruktorów. Pierwszym kierownikiem artystycznym była pani Leokadia Malanowska. Teraz grupa kieruje pani Magdalena Zynda-Lis. Jest to osoba bardzo kreatywna i to ona napisała scenariusz widowiska „Między nami studentami”. Opierał się on na pomyśle pokazania chociaż w przybliżeniu i w żartobliwej formie jak na co dzień wygląda praca grupy artystycznej. Udało się to znakomicie. W powszechnej opinii było to najlepsze widowisko z dotychczasowych a tancerki pokazały nowy taniec - czardasz, do którego uszyte zostały przez p. Katarzynę Bator nowe piekne sukienki. Autorem scenografii jest p. Anna Olszewska.

            Oczywiście inauguracja kest również okazja do wyróżnienia niektórych słuchaczy. W tym roku wyróżnionych zostało dziewięć osób, które pracują w Stowarzyszenou od początku. Byli to: Danuta Kowalek, Maria Piotrowska, Elżbieta Skolimowska, Joanna Domaracka, Eugeniusz Kapuśniak, Leokadia Malanowska,Tadeusz Ratuszny, Stefania Rudnicka, Genowefa Malanowska.

            Portal eBarlinek i Barlinek24 zamieściły galerie zdjęć z tego wydarzenia. My chcielibyśmy przpomnieć to jeszcze raz i pokazać również kilkadziesiąt zdjęć z naszej inauguracji.

Odsłony: 705