Opublikowano: niedziela, 23, wrzesień 2018

VI Kołobrzeskie Dni seniora

            To jeden z największych i najważniejszych przeglądów działalności Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce. W Kołobrzegu po raz szósty zorganizowano w dniach 14 - 15 września br. Senioralia.   Piątek upłynął pod znakiem poważnych rozmów na temat polityki senioralnej w Polsce, z kolei w sobotę był czas na zabawę i integrację.

            Przede wszystkim barwny i rozspiewany korowód, który przeszedł ulicami Kołobrzegi i nadmorska promenadą. Uczestniczyły w nim uniwersytety Trzeciego Wieku z Barlinka, Myśliborza, Słupska, Gryfina, Gniewu, Gryfic, Koszalina, Miedzyzdrojów, Golczewa, Szczecina i wiele innych. Po korowodzie rozpoczeły się prezentacje programów artystycznych poszczególnych zespołów. Barlinek zaprezentował trzy tańce: tarantellę, zorbę i taniec hiszpański.

            Nasz zespół artystyczny uczestnicaył już po raz trzeci w kołobrzeskich senioraliach. Pani Irena Frankiewicz - prezes kołorzeskiego uniwersytetu napisała do nas: „Serdecznie dziękuję w imieniu własnym, zarządu i całego zespołu przygotowującego  Senioralia, dziękuję  za udział w tym wydarzeniu. Byliście wspaniali, tylko dzięki Wam, te dni są niezapomniane.Mamy nadzieję że spotkamy się również w przyszłym roku”. Szóste kołobrzeskie Senioralia przeszły już do historii.

Odsłony: 768