Zioła by HostMonster Reviews
Opublikowano: piątek, 28, maj 2021

 

Informujemy, że w każdą środę  czerwca 2021r  w godzinach 11.00 - 13.00 w EuropejskimCentrum Spotkań - Barlinek. ul. Leśna 1 -  będą odbywały się zajęcia kreatywne  dla  dorosłych,   które poprowadzi    p. Anna Adamiok.

                                                            Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                       Zarząd

Opublikowano: wtorek, 18, maj 2021

 

 

 W dniu 09 czerwca 2021 r – na Sali Widowiskowej BOK odbyło się Zebranie Ogólne Członków Barlineckiego UTW oraz zakończenie roku akademickiego 2020-2021. W zebraniu uczestniczył Burmistrz Barlinka – p. Dariusz Zieliński, który poinformował słuchaczy BUTW o pandemii Covid 19 w Barlinku, o punktach szczepień oraz o sytuacji w Barlinku i przewidywanych inwestycjach w naszym mieście. Członkowie Zebrania przyjęli trzy Uchwały Zebrania:

1. Sprawozdanie Zarządu z działalności BUTW za okres od czerwca 2020 do czerwca 2021r.

2. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2020.

3. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2020 – Rachunek zysków i strat za 2020 r - Bilans na dzień 31.12.2020r.
Po małej przerwie na kawie i słodkościach odbyło się zakończenie Roku Akademickiego 2020-2021. P. Maria Piotrowska- wieloletnia pracownica służby zdrowia i członkini zarządu BUTW przedstawiła referat o szczepieniach na Covid 19 oraz o dokumentacji z tym związanej. Drugim gościem była p. Jolanta Karasińska- laureatka konkursu Osobowość Roku 2020 w dziedzinie kultury – honorowy członek BUTW. Podzieliła się ze słuchaczami informacjami dotyczącego ww Konkursu oraz przeczytała parę wierszy z najnowszej swojej pozycji „Poza horyzontem ludzkich spraw”. Niektóre z nich dotyczyły naszej zmarłej koleżanki Marii Rosół.
Po przedstawieniu ogłoszeń były życzenia miłego i udanego wypoczynku.

 

 

 

 

 

Zarząd Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwołuje w dniu 09 czerwca 2021 r. o godz. 11.00  Ogólne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia BUTW w sali widowiskowej BOK „Panorama”,  Barlinek, ul. Podwale 9. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego – maseczki i płyn dezynfekcyjny.
Porządek zebrania:
I. Otwarcie zebrania.
II. Wybór przewodniczącego zebrania.
III. Stwierdzenie prawomocności zebrania przez przewodniczącego na podstawie list    obecności.
IV. Przedstawienie i zatwierdzenie porządku obrad.
V. Wybór Sekretarza Zebrania Ogólnego Członków BUTW.
VI. Sprawozdanie Zarządu z działalności BUTW za okres od czerwca 2020 r do czerwca        2021r. (uchwała nr 1)
VII. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za 2020 r. (uchwała nr 2)
VIII. Zatwierdzenie Sprawozdania finansowego za rok 2020 ( uchwała nr 3).                        a. Rachunek strat i zysków za 2020r
                                  b. Bilans na 31.12.2020r
IX. Wnioski i sprawy różne.
X. Zamknięcie zebrania.
Będzie to jednocześnie uroczystość zakończenia roku akademickiego 2020/2021.
Obecność obowiązkowa!                                               Zarząd

Opublikowano: poniedziałek, 17, maj 2021

 

Zapraszamy na szczepienia przeciw Covid-19
Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany jest w Domu Wczasów Dziecięcych
w Myśliborzu przy ulicy Marcinkowskiego 10. Powstał przy współpracy Starostwa Powiatowego w Myśliborzu ze Szpitalem w Dębnie przy udziale pracowników DWDz. Zespół szczepiący tworzą medycy z terenu naszego powiatu.

Szczepienia w nowym punkcie odbywać się będą wg dotychczasowych zasad rejestracji na szczepienia:
• całodobową i bezpłatną infolinię – 989
• e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
• wysłanie SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
• kontakt telefoniczny z punktem szczepień – nr telefonu 697 910 290
Punkt Szczepień dysponuje wolnymi terminami w następujących dniach: 19, 20, 21, 24, 25, 26, 27, 28 maja br. Szczepimy szczepionkami Pfizer i Moderna.

Zapraszamy do punktu szczepień w poniedziałek od godziny 13:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.
Starosta Myśliborski
/-/ Andrzej Potyra

Opublikowano: środa, 12, maj 2021

 

W dniu 07 lipca br grupa słuchaczy Barlineckiego UTW udałą się na jednodniową wycieczkę z przewodnikiem p. Czarkiem nad Zalew Szczecińsk i- do Trzebieży i Nowego Warpna. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ruin średniowiecznego klasztoru augustianów z XIV w Policach –Jasienicy, nad brzegiem Gunicy. Obok zabudowań klasztornych znajduje się kościół pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolejnym punktem wycieczki była Trzebież, która jest największym portem polskim nad Zalewem Szczecińskim. Grupa przeszła spacerkiem wzdłuż promenady aż do plaży i wieży widokowej, z której rozpościerał się przepiękny widok na Zalew, na ptaki oraz zabudowania miejscowości. W pobliżu była także mała plaża, boisko sportowe, place zabaw i skatepark. Był też czas na małą kawę. Po smacznym obiedzie w Restauracji Delfin w Trzebieży udaliśmy się do Nowego Warpna – miasta, położonego na Półwyspie Nowowarpieńskim nad Zalewem Szczecińskim i Jeziorem Nowowarpieńskim. Było to jedno z najpiękniejszych miejsc podczas naszej wycieczki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którym miejscowy proboszcz opowiedział nam historię świątyni. Pochodzi z XV wieku . W środku można zobaczyć barokowy ołtarz z obrazem przedstawiającym Ukrzyżowanie oraz Ostatnią Wieczerzę. Jest także ambona z XVII wieku, obraz Sądu Ostatecznego oraz anioł z chrzcielnicy. Po  modlitwie i odśpiewaniu pieśni „Barka”, zrobiliśmy wspólne zdjęcie w świątyni z księdzem proboszczem. Następnie ruszyliśmy na spacer promenadą. Grupa podziwiała Posąg Ryby, wieżę widokową – (niestety w remoncie), Pomnik Rybaka, przeszła Aleją Żeglarzy do Rynku, na którym znajduje się Ratusz. Uważany jest on za jeden z najciekawszych budynków w Polsce pod względem architektonicznym. Ratusz został wybudowany w 1697 roku, w miejsce wcześniejszego strawionego w pożarze. Posiada kwadratową wieżę z zegarem i od początku do dnia dzisiejszego jest siedzibą władz miasta. Ratusz jest najcenniejszym zabytkiem Nowego Warpna. Przez budynkiem na Rynku stoi pomnik Hansa Hartiga – niemieckiego malarza i grafika, który zaprojektował część Ratusza z małą wieżą. Został on honorowym obywatelem miasta. Seniorzy zasłużyli na mały odpoczynek – przy plaży miejskiej i punktach gastronomicznych. Pogoda akurat zaczęła nam sprzyjać - że nie bardzo chciało się wracać do Barlinka. Przejeżdżając przez Szczecin, seniorzy mieli okazję jeszcze dodatkowo poznać to miasto.

 

 

 

 

 

Barlinecki UTW zaprasza słuchaczy na jednodniowy wyjazd nad Zalew Szczeciński -do

TRZEBIEŻY   i  NOWEGO  WARPNA    w dniu 07 lipca 2021r.

W programie -zwiedzanie z przewodnikiem: ruin kościoła augustianów w Jasiennicy, spacer po Trzebieży wzdłuż promenady, aż do plaży i wieży widokowej, spacer po Nowym Warpnie: ratusz, Aleja Żeglarzy, marina, kościol parafialny, pomost widokowy, wieża widokowa. Przewidziany jest również obiad. W ramach bezpieczeństwa uczestnicy wycieczki pownni być zaszczepieni na Covid -19.                                                                                                      Wpłaty - 20,00 zł (członkowie BUTW) i 25,00 zł (pozostali) przymowane będą w czwartek 13 maja br godz. 11.00 - 12.00 oraz czwartki od 20 maja br. w godz. 12.00 - 13.00 - ECS ul. Leśna 1.          Zbiórka - 07 lipca 2021 roku godz. 7.00 na Rynku. 

Dofinansowanie do kosztów wycieczki przez Gminę Barlinek i PCPR Myślibórz.                 Zarzad BUTW

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: środa, 12, maj 2021

 

23 czerwca br grupa słuchaczy Barlineckiego UTW udała się z przewodnikiem p. Czarkiem na jednodniową wycieczkę do Darłowa i Darłówka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Książąt Pomorskich, wybudowanego w II połowie XV wieku. Jest to jedyny w Polsce nadmorski zamek gotycki wzniesiony przez Gryfitów. W Zamku jest muzeum, którym znajdują się interesujące zbiory z zakresu historii sztuki, historii Pomorza, XVI wieczne rzeźby sakralne, wyposażenie wnętrz z XVI i XVII w, medale i medaliony, rzemiosło artystyczne i inne. Po smacznym obiedzie w Gościńcu w Darłowie – miejscu z widokiem na Zamek - grupa idąc spacerkiem miała okazję obejrzeć piękny Rynek z barokowym Ratuszem. Przed ratuszem zlokalizowana jest Fontanna Rybaka. Mijając jedyną zachowaną bramę miejską - Bramę Kamienną doszliśmy do gotyckiego Kościoła Św. Gertrudy z XV wieku. Drugim obiektem sakralnym  jest Kościół Mariacki w Darłowie – wybudowany w 1321 roku. W kościele znajdują się sarkofagi książąt pomorskich: króla Eryka I, księżniczki duńskiej Elżbiety oraz księżnej Jadwigi. Po małym odpoczynku na Rynku w Darłowie udaliśmy się do Darłówka, gdzie podziwialiśmy jedyny rozsuwany most w Polsce. Chętni wybrali się na latarnię morską, skąd mieli okazję podziwiać przepiękne widoki. Latarnia jest usytuowana przy ujściu rzeki Wieprzy. Była również chwila na odpoczynek na plaży no i oczywiście (dla chętnych) na kąpiel w morzu. Ostatnim punktem programu był XIV wieczny kościół cysterski w Iwięcinie. Piękne malowidła barokowej sztuki sakralnej, w tym szczególnie Sąd Ostateczny na suficie tego kościoła. Perełka!. Pogoda nam dopisała, więc zadowoleni, choć trochę zmęczeni wróciliśmy do Barlinka.

 

 

 

Barlinecki UTW zaprasza  na jednodniową wycieczkę  do

DARŁOWA I DARŁÓWKA   w dniu 23 czerwca 2021r.

W programie - zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, Muzeum, spacer po Darłowie- Rynek miejski i starówka. Przewidziany jest czas wolny na kawę i obiad. Następnie jest spacer po Darłówku - Latarnia Morska i czas wolny przy plaży.  W ramach bezpieczeństwa - uczestnicy wycieczki powinni być zaszczepieni na Covid 19. Wpłaty - 35,00 zł (członkowie BUTW) i 40,00 zł (pozostali) przyjmowane będą w czwartek 13 maja br godz. 11.00 - 12.00 oraz czwartki od 20 maja br w godz. 12.00- 13.00 - ECS ul. Leśna 1.  Zbiórka - 23 czerwca br. godz. 6.00 na Rynku.

Dofinanssowanie do kosztów wycieczki przez Gminę Barlinek i PCPR Myślibórz.                             Zarząd BUTW

 

 

 

 

Opublikowano: środa, 12, maj 2021

 

Drodzy słuchacze Barlineckiego UTW.    (doszedł jeden wyjazd do teatru i wykłady w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie)                                                                 

Rusza projekt MNiSW - "Nauka kluczem do świata", realizowany przez Wyższą Szkołę Humanistyczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. W najbliższym czasie przewidziane są trzy wyjazdy do Szczecina do Teatru Polskiego, do Opery na Zamku i Teatru Współczesnego.

 1. 05 czerwca 2021r - o godz. 15.00 - Teatr Polski na Łasztowni na spektakl "Tschick".

           Wyjazd - godz. 13.00 z Rynku.

2. 13 czerwca 2021r - o godz. 18.00 - Opera na Zamku - opera "Madama Butterfly".

         Wyjazd - godz. 16.00 z Rynku.

3. 26 czerwca 2021 r - o godz. 17.00 - Teatr Współczesny "Kongres futurologiczny" na

     podstawie S.Lema. Wyjazd  - godz. 15.00 z Rynku.

Wykłady - projekt "Nauka kluczem do świata" -w Wyższej Szole Humanistycznej
w Szczecinie

1 Aktywność fizyczna seniorów. Jak żyć bez bólu kręgosłupa. dr Kinga Michalik 14.06.2021 godz 10.00 -13.00, zbiórka na Rynku 8.00
2 Dookoła Afryki-  mgr Maria Kostecka   17.06.2021  godz. 16.00 - 18.00, zbiórka na Rynku godz.14.00
3. Polska - Niemcy- Pomorze Zachodnie X-XVII w, prof.Kazimierz Kozłowski - 24.06.2021 godz. 10.00 -12.30, zbiórka na Rynku godz.8.00
4 Piękno świata. Ukazanie możliwości  realizacji programów turystycznych dla seniorów  - mgr Zbigniew  Gonczaruk - 09.07.2021, godz.  10.00 - 12.00, zbiórka na Rynku - godz.8.00

Prośba, aby na pierwszy wykład dotyczący aktywności fizycznej był sportowy strój,
będą cwiczenia dla chętnych na karimatach.

Ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich -udział w wyjazdach biorą  tylko osoby zaszczepione (okazanie dokumentu). Lista uczestników  ww projektu była sporządzona w styczniu br. Jeżeli ktoś nie moze uczestniczyć w ww wyjazdach prosimy o zgłoszenie tego faktu w czwartek - 13 maja br godz. 11.00 - 12.00                                                                    lub czwartki od 20 maja br w godz. 12.00 - 13.00 - ECS ul. Leśna 1, w celu uzupełnienia listy innymi chętnymi członkami BUTW.                                   Zarząd

 

 

W dniu 09 lipca br słuchacze Barlineckiego UTW uczestniczyli w wykładzie mgr. Zbigniewa Gonczaruka, emerytowanego nauczyciela akademickiego oraz pilota wycieczek p.t. – „Piękno świata. Ukazanie możliwości realizacji programów turystycznych dla seniorów” – w ramach projektu MNiSW –„Nauka kluczem do świata”, realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie. Prelegent przekazał dwie możliwości wycieczek dla seniorów w ramach spełnienia ich marzeń. 1. Egipt – Marsa Alam nad Morzem Czerwonym i snurkowanie – pływanie powierzchniowe z maską i fajką. 2. Bajkał – Syberyjski cud natury - poznanie piękna przyrody, zwyczajów, kultury miejscowej ludności w tym Buriatów, jak i Polaków ta zamieszkałych.

 

 

Słuchacze Barlineckiego UTW w Teatrze Współczesnym w Szczecinie  w dniu 26 czerwca br - na spektaklu "Kongres futurologiczny" wg opowiadania S.Lema -w ramach projektu MNiSW  "Nauka kluczem do świata" - realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie.

 

Słuchacze BUTW na wykładzie "Polska - Niemcy-Pomorze Zachodnie X-XVII w" w dniu 24 czerwca br  wygłoszonego  przez prof. Kazimierza Kozłowskiego, w ramach projektu MNiSW "Nauka Kluczem do świata" realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną" TWP w Szczecinie.

 

Słuchacze BUTW na wykładzie - z cyklu "Dookoła Afryki"  w dniu 16 czerwca br, mieli okazję posłuchać o wyprawie podróżników p. Sabiny i Piotra do Namibii i Botswany - w ramach projektu "Nauka Kluczem do Świata" realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie.

Słuchacze BUTW na wykładzie - "Aktywność fizyczna seniorów. Jak żyć bez bólu kręgosłupa"- w dniu 14 czerwca br.- w ramach projektu MNiSW - "Nauka kluczem do świata" realizowanego przez Wyższą Szkolę Humaistyczną TWP w Szczecinie.

Słuchacze BUTW w Operze na Zamku w Szczecinie w dniu 13 czerwca br - na operze "Madama Butterfly" - Giacomo Pucciniego - w ramach projektu MNiSW - ralizowannego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP.

Słuchacze Barlineckiego UTW  w Teatrze Polskim w Szczecinie  w dniu 05 czerwca br -   na spektaklu "Tschick" w ramach projektu MNiSW, a realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie.                                                                                                                                                                  

 

 

 

Opublikowano: sobota, 17, kwiecień 2021

 Dzień dobry,
Jesteśmy studentkami 4 roku farmacji oraz członkami Studenckiego Koła Naukowego Farmakologii Klinicznej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jakiś czas temu powstała nasza strona na Facebooku: Leki z Apteki - wszystko o bezpiecznej farmakoterapii. Prowadzimy także kanał na YouTube. Poprzez nasze strony promujemy bezpieczne i skuteczne stosowanie leków. Chciałybyśmy dotrzeć do jak największej liczby seniorów, ponieważ to te osoby szczególnie często przyjmują leki, z tego powodu serdecznie zapraszamy członków Państwa organizacji do obserwowania naszej działalności. Jednocześnie zapowiadamy, iż w dniach 18.04-24.04 w ramach Tygodnia dla Serca codziennie będziemy poruszać tematy terapii chorób sercowo-naczyniowych, dotyczących głównie osób starszych, więc zapraszamy do poszerzenia Państwa wiedzy w tym zakresie.
Link do naszej strony na Facebooku:
https://www.facebook.com/Leki-z-Apteki-wszystko-o-bezpiecznej-farmakoterapii-100147662157587
Link do naszego filmiku na YouTube:
https://youtu.be/tSQm3MEmRr0
Pozdrawiamy,
SKN Farmakologii Klinicznej

Opublikowano: niedziela, 02, maj 2021

 

 

Informuję, że prowadzący projekty senioralne i organizatorzy imprez dla seniorów, wymagają od uczestników udokumentowania szczepienia na Covid -19. Dlatego też, ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich - proszę słuchaczy Barlineckiego UTW  i sympatyków o poddanie się szczepieniu. Ułatwi to nam kwalifikację chętnych do uczestnczenia w projektach i imprezach dla seniorów, takich jak Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku,  jednodnowych wycieczkach czy wyjazdach związanych z projektami MNiSW.

                                                                                                                                   Maria Mitek - prezes

 

Opublikowano: środa, 31, marzec 2021

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy słuchaczom i sympatykom Barlineckiego UTW, aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości, a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym i wiosennym nastroju.                              Zarząd BUTW