Zioła by HostMonster Reviews
Opublikowano: wtorek, 21, wrzesień 2021

Opublikowano: poniedziałek, 20, wrzesień 2021

W związku z włączeniem się Ogrodów Przelewice do ogólnopolskiej akcji pn. „Weekend Seniora z Kulturą”, którą ogłosił Minister Kultury, zwracamy się z serdecznym zaproszeniem na koncert dedykowany właśnie naszym kochanym Seniorom. Koncert odbędzie się w niedzielę 3 października o godz. 16:00, a wystąpi duet Jackpot – Kasia Buja Kazuba i Maciej Kazuba w programie „Miłość Ci wszystko wybaczy…” – piosenki z lat 20 i 30. Do udziału w koncercie upoważnia bilet wstępu do Ogrodu w ulgowej cenie 1 zł

 

Opublikowano: wtorek, 14, wrzesień 2021

Grupa artystyczna Barlineckiego UTW uczestniczyła w dniu 12 września br w Gminnym Festynie Dożynkowym w Krzęcinie. Było pięknie i kolorowo. Na scenie prezentowały się zespoły artystyczne z Gminy Krzęcin. Zespół artystyczny Barlineckiego UTW wystąpił w części artystycznej w dwóch wejściach– I -tańce - Polka i Świtezianki oraz w II - Czardasz i Country. Występ bardzo się podobał i otrzymaliśmy gromkie brawa. Pięknie prezentowały się również wieńce dożynkowe z poszczególnych Sołectw. Impreza była bardzo udana, a nasz zespół oprócz poczęstunku, otrzymał w podziękowaniu piękny kosz podarunkowy.

 

 

 

Opublikowano: niedziela, 12, wrzesień 2021

 

W dniu 7 września br grupa artystyczna BUTW została zaproszona na uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 w Myśliborskim UTW. Podczas ww spotkania były życzenia i gratulacje dla organizatorów, był występ chóru z Myśliborskiego UTW, oraz wykład o pandemii. Grupa z Barlinka wystąpiła w części artystycznej, prezentując tańce – w I wejściu – Polkę i Świtezianki, natomiast w II wejściu – New York – i Modern Toking. Występ był bardzo udany, za co grupa otrzymała liczne brawa. Podczas poczęstunku kawowego były wspólne rozmowy, gratulacje i podziękowania.

 

Opublikowano: poniedziałek, 06, wrzesień 2021

W dniach 03 i 04 września br, zespól artystyczny Barlineckiego UTW przebywał w Świnoujściu, na zaproszenie miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Były to Jesienne Juwenalia UTW oraz Inauguracja Roku Akademickiego UTW w Świnoujściu. Impreza odbywała się w Muszli Koncertowej na deptaku w Świnoujściu.
Chór Kantylena (UTW Świnoujście) zainaugurował Rok Akademicki Gaude Mater Polonia oraz Gaudeamus Igitur. Imprezie towarzyszyły zespoły wokalne i taneczne oraz soliści z UTW Świnoujście. Zespół artystyczny z Barlinka miał dwa wejścia taneczne. Wykonane przez nasz zespół tańce bardzo się podobały publiczności i otrzymaliśmy gromkie brawa. Równie pięknie prezentował się zespół taneczny z UTW Świnoujście. Soliści wykonywali utwory z Kabaretu Starszych Panów, popisując się wspaniałymi głosami. Była to bardzo udana impreza, przy wspaniałej pogodzie i licznie zgromadzonej publiczności.

 

 

Opublikowano: poniedziałek, 09, sierpień 2021

 

Relacja z VII Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku.

W dniach 22-29 sierpnia 2021 r słuchacze Barlineckiego UTW (jak co roku) uczestniczyli w VII Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku. Uczestnikami ww Szkoły byli słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województwa zachodniopomorskiego - ok 200 osób. Były grupy z Barlinka, Pyrzyc, Nowogardu, Gryfina, Białogardu, Szczecina, Golczewa, Wałcza, Goleniowa, Koszalina. Jak zwykle podczas tego tygodnia było wiele ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu, nikt się nie nudził, każdy coś dla siebie znalazł. Były zajęcia taneczne dla grupy z Barlinka, była choreoterapia- warsztaty taneczne, które prowadziła p. Magdalena Zynda – Lis, były spotkania teatralne z aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie – Wiesławem Łągiewką, były warsztaty robienia kwiatów z filcu- z p. Dominiką Odrowąż, były warsztaty- „Pastelowe impresje” z p. Moniką Arciuch, były warsztaty „Ekspresyjny Senior” z psychodietetykiem – p. Olą Horoszko-Klusek, był AQUA aerobik w basenie, Nordik Walking, seanse realistyczne z gongiem i misami, pokaz cyrkowy, były gry karciane, kolacja przy wspólnym kręgu ogniska, no i wieczorki taneczne……
Podczas zakończenia tego turnusu – były podziękowania dla organizatorów oraz instruktorów. Panie grupy artystycznej wykonały po raz pierwszy taniec New York – Franka Sinatry i jeszcze dwa inne na bis, za co otrzymały gromkie brawa. Panie z grupy rzemiosła – pokazały również swoje piękne prace, a nasze malarki ja zwykle pokazały, że potrafią malować. No i nasze aktorki – też brały dział w występie kabaretowym. Wszystkim się bardzo podobało, czas szybko zleciał, a nasza cała grupa nawiązała nowe kontakty i znajomości i była jedną z najaktywniejszych grup. Staliśmy się rozpoznawalni.
Do zobaczenia na VIII Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku!.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga! 

W trosce o bezpieczeństwo grupy z Barlinka na Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku, prosi się uczestników wyjazdu w dniu 22 sierpnia br  o okazanie dokumentu potwierdzającego szczepienie na Covid - 19. Pozostali - poświadczą na miejscu  w Dziwnówku. Przypomina się również o zabraniu ze sobą koszulek firmowych z logo sowa.

                                                                                                                                                             Zarząd.

 

 

                                                  Zebranie organizacyjne!

 

      Zapraszamy wszystkich uczestników Letniej Szkoły Seniora w Dzwnówku w okresie 22-29.08.2021r  na zebranie organizacyjne w dniu 17 sierpnia 2021 (wtorek) na godz 12.00 - budynek  BOK (Barlinecki Ośrodek Kultury) - ul. Podwale 9.  Korzystający z transportu, organizowanego przez Barlinecki UTW prosimy o uregulowanie opłat za ww usługę na zebraniu. Informacja o kosztach będzie podana  również na zebraniu. (obecnie trwają uzgodnienia).                                                                                                                                                                                                                                Zarząd

Opublikowano: wtorek, 18, maj 2021

 

 

 W dniu 09 czerwca 2021 r – na Sali Widowiskowej BOK odbyło się Zebranie Ogólne Członków Barlineckiego UTW oraz zakończenie roku akademickiego 2020-2021. W zebraniu uczestniczył Burmistrz Barlinka – p. Dariusz Zieliński, który poinformował słuchaczy BUTW o pandemii Covid 19 w Barlinku, o punktach szczepień oraz o sytuacji w Barlinku i przewidywanych inwestycjach w naszym mieście. Członkowie Zebrania przyjęli trzy Uchwały Zebrania:

1. Sprawozdanie Zarządu z działalności BUTW za okres od czerwca 2020 do czerwca 2021r.

2. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2020.

3. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2020 – Rachunek zysków i strat za 2020 r - Bilans na dzień 31.12.2020r.
Po małej przerwie na kawie i słodkościach odbyło się zakończenie Roku Akademickiego 2020-2021. P. Maria Piotrowska- wieloletnia pracownica służby zdrowia i członkini zarządu BUTW przedstawiła referat o szczepieniach na Covid 19 oraz o dokumentacji z tym związanej. Drugim gościem była p. Jolanta Karasińska- laureatka konkursu Osobowość Roku 2020 w dziedzinie kultury – honorowy członek BUTW. Podzieliła się ze słuchaczami informacjami dotyczącego ww Konkursu oraz przeczytała parę wierszy z najnowszej swojej pozycji „Poza horyzontem ludzkich spraw”. Niektóre z nich dotyczyły naszej zmarłej koleżanki Marii Rosół.
Po przedstawieniu ogłoszeń były życzenia miłego i udanego wypoczynku.

 

 

 

 

 

Zarząd Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwołuje w dniu 09 czerwca 2021 r. o godz. 11.00  Ogólne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia BUTW w sali widowiskowej BOK „Panorama”,  Barlinek, ul. Podwale 9. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego – maseczki i płyn dezynfekcyjny.
Porządek zebrania:
I. Otwarcie zebrania.
II. Wybór przewodniczącego zebrania.
III. Stwierdzenie prawomocności zebrania przez przewodniczącego na podstawie list    obecności.
IV. Przedstawienie i zatwierdzenie porządku obrad.
V. Wybór Sekretarza Zebrania Ogólnego Członków BUTW.
VI. Sprawozdanie Zarządu z działalności BUTW za okres od czerwca 2020 r do czerwca        2021r. (uchwała nr 1)
VII. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za 2020 r. (uchwała nr 2)
VIII. Zatwierdzenie Sprawozdania finansowego za rok 2020 ( uchwała nr 3).                        a. Rachunek strat i zysków za 2020r
                                  b. Bilans na 31.12.2020r
IX. Wnioski i sprawy różne.
X. Zamknięcie zebrania.
Będzie to jednocześnie uroczystość zakończenia roku akademickiego 2020/2021.
Obecność obowiązkowa!                                               Zarząd

Opublikowano: piątek, 28, maj 2021

 

Informujemy, że w każdą środę  czerwca 2021r  w godzinach 11.00 - 13.00 w EuropejskimCentrum Spotkań - Barlinek. ul. Leśna 1 -  będą odbywały się zajęcia kreatywne  dla  dorosłych,   które poprowadzi    p. Anna Adamiok.

                                                            Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                       Zarząd

Opublikowano: poniedziałek, 17, maj 2021

 

Zapraszamy na szczepienia przeciw Covid-19
Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany jest w Domu Wczasów Dziecięcych
w Myśliborzu przy ulicy Marcinkowskiego 10. Powstał przy współpracy Starostwa Powiatowego w Myśliborzu ze Szpitalem w Dębnie przy udziale pracowników DWDz. Zespół szczepiący tworzą medycy z terenu naszego powiatu.

Szczepienia w nowym punkcie odbywać się będą wg dotychczasowych zasad rejestracji na szczepienia:
• całodobową i bezpłatną infolinię – 989
• e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
• wysłanie SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
• kontakt telefoniczny z punktem szczepień – nr telefonu 697 910 290
Punkt Szczepień dysponuje wolnymi terminami w następujących dniach: 19, 20, 21, 24, 25, 26, 27, 28 maja br. Szczepimy szczepionkami Pfizer i Moderna.

Zapraszamy do punktu szczepień w poniedziałek od godziny 13:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.
Starosta Myśliborski
/-/ Andrzej Potyra