Zioła by HostMonster Reviews
Opublikowano: środa, 12, maj 2021

 

Drodzy słuchacze Barlineckiego UTW.    (doszedł jeden wyjazd do teatru i wykłady w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie)                                                                 

Rusza projekt MNiSW - "Nauka kluczem do świata", realizowany przez Wyższą Szkołę Humanistyczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. W najbliższym czasie przewidziane są trzy wyjazdy do Szczecina do Teatru Polskiego, do Opery na Zamku i Teatru Współczesnego.

 1. 05 czerwca 2021r - o godz. 15.00 - Teatr Polski na Łasztowni na spektakl "Tschick".

           Wyjazd - godz. 13.00 z Rynku.

2. 13 czerwca 2021r - o godz. 18.00 - Opera na Zamku - opera "Madama Butterfly".

         Wyjazd - godz. 16.00 z Rynku.

3. 26 czerwca 2021 r - o godz. 17.00 - Teatr Współczesny "Kongres futurologiczny" na

     podstawie S.Lema. Wyjazd  - godz. 15.00 z Rynku.

Wykłady - projekt "Nauka kluczem do świata" -w Wyższej Szole Humanistycznej
w Szczecinie

1 Aktywność fizyczna seniorów. Jak żyć bez bólu kręgosłupa. dr Kinga Michalik 14.06.2021 godz 10.00 -13.00, zbiórka na Rynku 8.00
2 Dookoła Afryki-  mgr Maria Kostecka   17.06.2021  godz. 16.00 - 18.00, zbiórka na Rynku godz.14.00
3. Polska - Niemcy- Pomorze Zachodnie X-XVII w, prof.Kazimierz Kozłowski - 24.06.2021 godz. 10.00 -12.30, zbiórka na Rynku godz.8.00
4 Piękno świata. Ukazanie możliwości  realizacji programów turystycznych dla seniorów  - mgr Zbigniew  Gonczaruk - 09.07.2021, godz.  10.00 - 12.00, zbiórka na Rynku - godz.8.00

Prośba, aby na pierwszy wykład dotyczący aktywności fizycznej był sportowy strój,
będą cwiczenia dla chętnych na karimatach.

Ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich -udział w wyjazdach biorą  tylko osoby zaszczepione (okazanie dokumentu). Lista uczestników  ww projektu była sporządzona w styczniu br. Jeżeli ktoś nie moze uczestniczyć w ww wyjazdach prosimy o zgłoszenie tego faktu w czwartek - 13 maja br godz. 11.00 - 12.00                                                                    lub czwartki od 20 maja br w godz. 12.00 - 13.00 - ECS ul. Leśna 1, w celu uzupełnienia listy innymi chętnymi członkami BUTW.                                   Zarząd

 

 

W dniu 09 lipca br słuchacze Barlineckiego UTW uczestniczyli w wykładzie mgr. Zbigniewa Gonczaruka, emerytowanego nauczyciela akademickiego oraz pilota wycieczek p.t. – „Piękno świata. Ukazanie możliwości realizacji programów turystycznych dla seniorów” – w ramach projektu MNiSW –„Nauka kluczem do świata”, realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie. Prelegent przekazał dwie możliwości wycieczek dla seniorów w ramach spełnienia ich marzeń. 1. Egipt – Marsa Alam nad Morzem Czerwonym i snurkowanie – pływanie powierzchniowe z maską i fajką. 2. Bajkał – Syberyjski cud natury - poznanie piękna przyrody, zwyczajów, kultury miejscowej ludności w tym Buriatów, jak i Polaków ta zamieszkałych.

 

 

Słuchacze Barlineckiego UTW w Teatrze Współczesnym w Szczecinie  w dniu 26 czerwca br - na spektaklu "Kongres futurologiczny" wg opowiadania S.Lema -w ramach projektu MNiSW  "Nauka kluczem do świata" - realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie.

 

Słuchacze BUTW na wykładzie "Polska - Niemcy-Pomorze Zachodnie X-XVII w" w dniu 24 czerwca br  wygłoszonego  przez prof. Kazimierza Kozłowskiego, w ramach projektu MNiSW "Nauka Kluczem do świata" realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną" TWP w Szczecinie.

 

Słuchacze BUTW na wykładzie - z cyklu "Dookoła Afryki"  w dniu 16 czerwca br, mieli okazję posłuchać o wyprawie podróżników p. Sabiny i Piotra do Namibii i Botswany - w ramach projektu "Nauka Kluczem do Świata" realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie.

Słuchacze BUTW na wykładzie - "Aktywność fizyczna seniorów. Jak żyć bez bólu kręgosłupa"- w dniu 14 czerwca br.- w ramach projektu MNiSW - "Nauka kluczem do świata" realizowanego przez Wyższą Szkolę Humaistyczną TWP w Szczecinie.

Słuchacze BUTW w Operze na Zamku w Szczecinie w dniu 13 czerwca br - na operze "Madama Butterfly" - Giacomo Pucciniego - w ramach projektu MNiSW - ralizowannego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP.

Słuchacze Barlineckiego UTW  w Teatrze Polskim w Szczecinie  w dniu 05 czerwca br -   na spektaklu "Tschick" w ramach projektu MNiSW, a realizowanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie.                                                                                                                                                                  

 

 

 

Odsłony: 3545