Zioła by HostMonster Reviews

Nasze studenckie kawiarenki......

Podczas kawiarenki „Pod Sową” w dniu 7 marca br obchodziliśmy nasze święto Dzień Kobiet. Koleżanki Basia i Zosia przygotowały program artystyczny. Była to wesoła zabawa, były również śpiewy i brawa. Nie zabrakło również poczęstunku kawowego i słodkich lizaków z serduszkiem dla każdej z koleżanek.
14 marca br gościliśmy na kawiarence p. Nadleśniczego z Nadleśnictwa Barlinek p Grzegorza Ostrycharza. Słuchacze BTW dowiedzieli się, że Lasy Państwowe mają w tym roku swoje 100 lecie, natomiast Nadleśnictwo Barlinek będzie obchodziło w tym roku swoje 50 lecie. Pan nadleśniczy pięknie opowiadał o drzewostanie Puszczy Barlineckiej, o zwierzętach zamieszkujących te tereny, o ptakach. Była też mowa o ochronie i pielęgnacji lasów, o zbieraniu nasion. Pan odpowiadał na wiele pytań. Było to bardzo sympatyczne spotkanie – i na pewno nie ostatnie – bo to jest jednak temat rzeka.
Odwiedziła nas również nasza koleżanka, poetka barlinecka p. Jolanta Karasińska, zapraszając wszystkich na spotkanie poświęcone p. Romanie Kaszczyc – „Słowa jak pióra pogubione przez ptaki” w Muzeum Barlineckim w dniu 21 marca br godz. 17.00
W dniu 15 marca br odbyło się kolejne spotkanie historyczne z p. Andrzejem Rudnickim. Pierwszy temat to: „Historia Pomorza Zachodniego a historia Polski”. Drugi temat, bardziej współczesny, to próba odpowiedzi na pytanie: „Czy okupacja niemiecka jest porównywalna z czymś co nazywa się nieraz okupacją sowiecką”.. Wykład był jak zwykle bardzo interesujący, a słuchacze BUTW mają nadzieję na kolejne tego typu spotkania…..